Panasonic Lumix DMC-FZ100 proti Sony Cyber-shot DSC-HX5V
Panasonic Lumix DMC-FZ100 in Sony Cyber-shot DSC-HX5V sta dva fotoaparata s super povečavo, ki imata veliko primerljivih funkcij. Področje fotografije se je od prejšnjih dni močno razvilo in danes je na trgu na voljo nekaj skoraj čarobnih fotoaparatov. Najnovejša ponudnika Panasonic in Sony na področju fotoaparatov s super povečavo sta Lumix DMC-FZ 100 in Cyber shot DSC-HX5V. Čeprav imata kameri veliko podobnosti, je FZ-100 dražja od DSC-HX5V. Ta članek želi poudariti razliko med Panasonic Lumix DMC-FZ100 in Sony Cyber-shot DSC-HX5V, da bi prvim kupcem omogočil, da izberejo tisto, ki bolj ustreza njihovim zahtevam in proračunu.
Panasonic Lumix DMC-FZ100
Panasonic je težka kategorija, ko gre za proizvodnjo fotoaparatov s super povečavo in najnovejši Lumix DMC-FZ100 ni izjema. Nikakor ni kompakten in je bolj primeren za poklicne zahteve, saj je močan in tehta 1,2 funta. Ima mega zoom in je videti kot majhen DSLR. S ceno 499 dolarjev je vsekakor cenejši od DSLR-jev, vendar ni zamenljivih objektivov in velikih senzorjev. Te pomanjkljivosti nadomesti s 24-kratnim optičnim zoomom in odličnim goriščnim razponom, ki znaša 24-600 mm. Zaradi teh funkcij je najboljša kupčija, saj boste morda morali porabiti veliko več, da boste dobili te funkcije v DSLR. Z goriščno razdaljo 25 mm omogoča zelo enostavno fotografiranje portretov, pokrajin in slik zgradb, goriščna razdalja 600 mm pa je idealna za zajemanje oddaljenih predmetov, kot je ptica, ki sedi na drevesu.
Lumix DMC-FZ100 zagotavlja dovolj dosega in širine, da izpolni zahteve celo profesionalcev, zaradi enostavne uporabe pa ga brez težav uporabljajo tudi novinci. Čeprav nikakor ni majhen, saj meri 124,3 x 81,2 x 95,2 mm, ima plastično ohišje, ki zagotavlja, da zlahka prenese nenavaden udarec in ga lahko lepo nosite s seboj. Z velikim LCD vam med gledanjem predmetov ni treba pritiskati na oči. Na voljo je 14 načinov fotografiranja, začenši z enostavnim pokaži in ustreli, kar je za začetnike. Inteligentni samodejni način, ko je izbran, poskrbi za osvetlitev, ostrenje in vse druge zahteve za zajem najboljše možne fotografije.