Anonim

Ragbi proti ameriškemu nogometu

Lahko je reči, da sta ragbi in ameriški nogomet podobni igri, saj imata isti izvor, vendar je med njima velika razlika, ki je ni mogoče spregledati. Na prvi pogled ste morda celo pomislili, da sta ragbi in ameriški nogomet ista igra. Vendar temu ni tako. Da bi torej razumeli razliko med ragbijem in ameriškim nogometom, moramo najprej imeti splošno predstavo o obeh igrah in nato obe primerjati, da vidimo razlike. Zato vam ta članek predstavlja definicije vsake igre in razlike med obema; Ragbi in ameriški nogomet.

Kaj je Rugby?

Ragbi, ki se igra po vsem svetu v Evropi, Avstraliji, Afriki in celo Aziji, je zelo fizična igra. Znana je kot igra, ki zahteva znanje nogometa, košarke in ameriškega nogometa. Igralci ragbija morajo teči po igrišču, dokler ne dosežejo zadetka golu druge ekipe. Učinkovito morajo podati žogo. Prav tako se morajo včasih lotiti prebijanja, kot v ameriškem nogometu, da dobijo žogo od nasprotnika. Za zadetek v igrah ragbija morajo igralci vzeti žogo in jo položiti na stransko črto nasprotne ekipe. To je znano kot poskus. Drugače pa lahko igralec žogo brcne med vratnici.

Kaj je ameriški nogomet?

Ameriški nogomet je pomembna in zelo priljubljena igra v ZDA. Igra se samo v ZDA. To je tudi zelo tekmovalna igra, ki zahteva veliko fizične moči. Za zadetek v igri ameriškega nogometa mora igralec žogo ponesti čez nasprotnikovo stransko črto. To je znano kot touchdown. Igralec jo lahko tudi brcne med vratnicama. To je znano kot Field Goal.

ameriški nogomet

Kakšna je razlika med ragbijem in ameriškim nogometom?

Zdaj, ko imamo splošno predstavo o obeh igrah, poglejmo te razlike.

• Ameriški nogomet se imenuje tako, ker se večinoma igra v ZDA, medtem ko je ragbi šport, ki se igra po vsej Evropi, Avstraliji in Afriki ter celo v Aziji.

• Medtem ko igralci v ameriškem nogometu nosijo veliko težke zaščitne opreme, je pri ragbiju dovoljeno le skromno oblazinjenje na glavi in ramenih.

• V ameriškem nogometu je dovoljeno neomejeno število menjav, medtem ko je v ragbiju dovoljenih do 7 menjav.

• Ekipo v ameriškem nogometu sestavlja 11 igralcev, v ragbiju pa 15 igralcev.

• V ameriškem nogometu je en sodnik in 3 do 6 drugih sodnikov, medtem ko so v ragbiju 3 sodniki in videosodnik.

• Medtem ko je cilj obeh iger peljati žogo mimo nasprotnikovih vrat, se temu v ameriškem nogometu reče touchdown, v ragbiju pa poskus.

• Velikost igrišča v ameriškem nogometu je 109,7 x 48,8 metra, medtem ko je v ragbiju 100 x 70 metrov.

• V ameriškem nogometu obstajajo štiri 15-minutne igre z intervalom po dveh četrtinah, medtem ko sta v ragbiju dva 40-minutna polčasa.

• Glavno prvenstvo v ameriškem nogometu se imenuje National Football League (NFL), v ragbiju pa obstajata dve veliki prvenstvu, imenovani Rugby League in Rugby Union.

• Tudi velikost žoge, ki je sferoidne oblike, se pri obeh športih razlikuje. Žogica za ameriški nogomet je dolga približno 28 cm in ima sredinski obseg približno 56 cm. Žoga za ragbi je dolga približno 27 cm in ima na najširši točki obseg 60 cm.